یادگیری HTML و CSS چقدر طول میکشد


  • نویسنده : محسن لشکری
  • بروزرسانی :
  • آدرس کوتاه این صفحه :

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به تازگی به طراحی سایت و برنامه نویسی علاقه‌مند شده‌اید، قطعا به دنبال آشنایی با زبان های HTML و CSS و یافتن مسیری مطمئن برای یادگیری سریع و ورود به بازار کار هستید. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با مسیر پیش رو بیشتر آشنا شوید.

برای یادگیری طراحی سایت چه چیزهایی لازم داریم؟

هر وبسایت از دو بخش front-end و back-end تشکیل شده است و هرکدام تفاوت‌ و کارایی مختلفی دارند. نیاز است تا قبل از شروع آموزش برنامه نویسی از مبتدی تا پیشرفته هدف خود را تعیین کرده و مطمئن شوید به یادگیری کدام بخش علاقمند هستید.

فارغ از اینکه چه مسیری را دنبال می‌کنید، یادگیری اصول اولیه از مهمترین بخش‌هایی است که باید در برنامه آموزشی خود قرار دهید. این اصول اولیه با یادگیری HTML و CSS شروع می‌شوند.

برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت ابتدا در نخستین گام نیاز است تا یادگیری HTML و CSS را شروع کنید که دو بخش ابتدایی و مهم برای پیاده سازی سایت هستند. برای هر برنامه نویس یادگیری و تسلط به این دو زبان ضروری است.

آشنایی با CSS و HTML

بر خلاف زبان‌های برنامه نویسی حرفه‌ای که چالش‌های زیادی را برای افراد به همراه دارند، زبان‌های غیر برنامه‌نویسی مانند HTML و CSS معمولاً چالش کمتری ایجاد می‌کنند. این زبان‌ها بیشتر برای تعریف ساختار و ظاهر صفحات وب کاربرد دارند و از جمله زبان‌هایی هستند که یادگیری آن‌ها به ویژه برای افرادی که هیچ دانشی از برنامه نویسی ندارند بسیار آسان خواهد بود.

CSS نیز مانند HTML زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان طراحی سایت است و برای استایل دهی و بهبود ظاهر سایت کاربرد دارد. تفاوت این زبان با زبان‌های برنامه نویسی در این است که پیچیدگی‌هایی مانند شرط، حلقه و متغیرها را ندارد و یادگیری آن بسیار ساده خواهد بود.

مدت زمان یادگیری HTML

به طور کلی یادگیری زبان HTML، مدت زمان طولانی نیاز ندارد و در حدود 10 ساعت برای یادگیری و 40 ساعت برای تمرین نیاز دارد. برنامه ریزی برای آموزش و تمرین پشتکار و میزان تمرین شما بستگی دارد. ممکن است با روزی 1 ساعت آموزش بتوانید در طول یک هفته به طور کامل آموزش ببینید و با روزی 2 ساعت تمرین در حدود دو هفته به طور کامل به آن مسلط شوید. این زمان بندی به شخص شما بستگی داشته و چنانچه زمان بیشتری به آموزش و تمرین اختصاص دهید به همان میزان پیشرفت خواهید کرد.

برخی افراد با تلاش زیاد و با اختصاص تمام زمان روز خود به یادگیری و تمرین مستمر می‌توانند در کمتر از دو هفته به طور کامل به HTML مسلط شوند.

آخرین ورژن زبان HTML ورژن 5 است که تفاوت‌های بسیار کمی با نسخه 4 دارد. به طور کلی مدت زمان یادگرفتن HTML5 به خود فرد و میزان تلاش وی بستگی دارد و به بازه زمانی طولانی نیاز نخواهد داشت.


مدت زمان یادگیری HTML: حدود 10 ساعت برای یادگیری و 40 ساعت برای خبره شدن


زمان لازم برای یادگیری CSS

همانطور که گفته شد یادگیری CSS نیز مانند HTML کوتاه است اما یادگیری CSS به زمان بیشتری نیاز دارد. مدت زمان لازم برای یادگیری CSS با توجه به مولفه‌هایی از قبیل:

  • میزان دانش فرد
  • مدت زمانی که روزانه برای یادگیری اختصاص می‌دهد
  • مدت زمانی که به تمرین اختصاص خواهد داد
  • کاملا متغیر خواهد بود

اما به صورت تقریبی حدودا یک ماه برای یادگیری CSS و تقریبا چیزی حدود دو ماه نیز برای تمرین و تسلط بیشتر نیاز خواهید داشت. البته این به آن معنا نیست که شما در این مدت به یک طراح سایت حرفه‌ای تبدیل خوهید شد، در این بازه زمانی به دانش متوسطی دست پیدا خواهید کرد تا گام های اولیه برای ورود به بازار کار را بردارید.


مدت زمان یادگیری CSS: حدود یک ماه برای یادگیری و دو ماه برای مسلط شدن


بهترین روش یادگیری HTML و CSS

روش‌‌های بسیار زیادی برای یادگیری این دو زبان وجود دارد و انتخاب بهترین روش به ویژگی‌های شخصی هر فرد بستگی دارد. برای برخی افراد کلاس حضوری انتخاب بهتری خواهد بود و برای برخی دوره‌های آنلاین.

اما فارغ از اینکه کدام روش را انتخاب خواهید کرد، انتخاب یک آموزشگاه معتبر که استاید حرفه‌‎ای در اختیار داشته باشد بهترین روش یادگیری HTML و CSS را برای شما فراهم خواهد نمود.

نحوه تدریس یک مدرس نقش بسیار زیادی در علاقمندی و عدم علاقمندی شما خواهد داشت و نکته‌ای است که باید به آن بسیار دقت داشته باشید. یک مدرس حرفه‌ای و با تجربه، نکاتی را در طول دوره آموزش خواهد داد که اگر خودتان به تنهایی ماه‌ها بعد به آن پی ببرید و فرصت بسیار زیادی را از دست بدهید.

بهترین آموزشگاه طراحی سایت

آموزشگاه دارکوب با بهره‌مندی از بهترین و متخصص‌ترین اساتید در زمینه آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت، دوره‌های کاملا حرفه‌ای را برای شما عزیزان گردآوری نموده تا بتوانید صورت حضوری و آنلاین به یادگیری طراحی سایت بپردازید و با اطمینان خاطر وارد بازار کار شوید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه به مدت زمان لازم برای یادگیری HTML و CSS بپردازیم. همانطور که گفته شد هر فرد می‌تواند زمان مورد نیاز برای یادگیری را بر اساس شرایط و توانایی‌های خود تعیین کند و نمی‌توان یک مدت زمان مشخص را برای هر فرد اعلام نمود.

همچنین علاقه، پیگیری مداوم آموزش‌ها و تمرین روزانه و مستمر برای یادگیری بهتر و بیشتر مفاهیم بسیار ضروری است به طوری که بیش از 60 درصد مسیر حرفه‌ای شدن شما به میزان تمرین شما بستگی خواهد داشت.

با توجه به این نکات، می‌توانید بهترین روش یادگیری برای خودتان را انتخاب کنید و در زمان کوتاه‌تری به HTML و CSS مسلط شوید.

برای ثبت نام در دوره‌های آموزش برنامه نویسی، طراحی سایت و آموزش HTML و CSS به دوره های آموزشگاه دارکوب در سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید