220 عملیات آزادسازی باغات ملایر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رحیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از برنامه های این دادستانی برخورد با زمین خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز برای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی است.

دادستان ملایر افزود: طی یک سال گذشته 220 مورد عملیات ترخیص (حدود 82 هکتار) در سطح شهرستان در راستای برخورد با تغییر کاربری غیرمجاز و در اجرای تبصره 2 ماده 10 ق. قانون حفظ اراضی کاربری زراعی و باغی با حضور مقام مسئول.

وی صدور قرارهای کیفری مناسب برای جرایم سنگین را ابزار دادسرا برای برخورد زودهنگام و قاطع با مجرمان در کاهش ارتکاب این گونه جرائم عنوان کرد و گفت: تقویت برخورد قاطع با جرایم خشن از جمله نزاع منجر به قتل، سرقت مسلحانه و دارای قابلیت آزار و اذیت و نمایش زور و جراحت با انواع سلام و احوالپرسی گرم و سرد باعث کاهش چشمگیر این گونه جرایم در شهر شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: همچنین در مبانی دینی ما بحث گذشت، انتقام و قصاص در اولویت است و در یک سال گذشته سه نفر از محکومان قصاص از اعدام نجات یافته و پس از مشاوره و اخذ حکم به زندگی بازگردانده شدند. رضایت والدینشان. .

دادستان ملایر با بیان اینکه ماهانه 200 نفر از همشهریان عزیز در جلسات مردمی پاسخگو هستیم، بیان کرد: جلسات مردمی در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته به مدت سه ساعت در روز و برای رفع مشکلات حضوری و تلفنی، پیگیری و اقدام در نظر گرفته شده است. در همان جلسه گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید