Anchor Text چیست؟


یکی از مهمترین مواردی که در بهبود و بهینه سازی سئو سایت شما نقش دارد، انکر تکست است. استفاده صحیح و مناسب از انکر تکست می تواند تاثیر فوق العاده مثبتی در رتبه بندی سایت داشته باشد.

در این مقاله در مورد تعریف جامع انکر تکست و اهمیت آن برای سئو و ارتقاء بک لینک صحبت خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

انکر تکست چیست و چگونه آن را بهینه کنیم؟

Anchor text متنی است به شکل کلمه یا عنوان در وسط متن که کاربر می تواند روی آن کلیک کرده و وارد صفحه جدیدی از همان سایت یا سایت دیگر شود. بنابراین، به طور قابل توجهی به کاربر برای دستیابی به نتیجه جستجوی مورد نظر کمک می کند. انکر تکست ها عموما فونت و رنگ متفاوتی نسبت به متن اصلی دارند و حتی می توان زیر آنها خط کشید. انکر تکست ها به صاحبان سایت کمک می کند تا کاربر دیرتر سایت خود را ترک کند و به این ترتیب با وجود انکر تکست، بانس ریت سایت آنها تا حد زیادی کاهش می یابد، بنابراین وجود انکر تکست نقش بسیار مثبتی خواهد داشت. نقش سئو آناتومی و ساختار انکر تکست شامل موارد زیر است، از چپ به راست:

a> (ابتدای تگ پیوند) و سایتی که به آن پیوند داده شده است و انکر تکست مربوطه و (پایان تگ پیوند)

چرا انکر تکست از نظر سئو مهم است؟

داشتن لینک در سئو بسیار مهم است، بنابراین صاحبان وب سایت از لینک های داخلی استفاده می کنند تا ثبات و انسجام محتوای سایت خود را به موتورهای جستجو نشان دهند. انکر تکست مناسب کاربر را تشویق به کلیک کردن می‌کند تا بتواند از محتوای غنی هر انکر تکست استفاده کند. همچنین موتورهای جستجو مانند گوگل از anchor text به عنوان آدرسی برای حدس زدن محتوای هر صفحه برای درک موضوع و مفهوم صفحات مختلف استفاده می کنند. بنابراین انکر تکست علاوه بر نکات ذکر شده دارای مزایای زیر نیز می باشد:

1. Anchor text می تواند بازدید سایت توسط کاربر را افزایش دهد.

2. باعث تاثیر مثبت و بهبود سئوی سایت می شود.(طبق الگوریتم PageRank)

3. Anchor text می تواند کاربران را تشویق به کلیک و مشاهده صفحه مورد نظر کند.

4. Anchor text قادر است اعتماد کاربران را به سایت مورد نظر افزایش دهد.

5. با انکر تکست می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه مورد توجه موتورهای جستجو به خصوص گوگل قرار بگیرید.

انواع انکر تکست

انکر تکست انواع مختلفی دارد و هیچ کدام به اندازه دیگری ارزش ندارد، در گذشته از نوع لینک و انکر تکست مشابه استفاده می شد و مشکلی برای رتبه بندی سایت وجود نداشت، اما امروزه با وجود قوانین دقیق تر و حساسیت بالای موتورهای جستجو نمی توانند از یک لینک برای صفحات مختلف استفاده کنند همچنین استفاده از انکر تکست های مختلف به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوعات و مفاهیم سایت شما را بهتر درک کنند. به همین دلیل بهتر است با انواع انکر تکست آشنا شوید تا بتوانید هرچه بیشتر سایت خود را ارتقا دهید.

1- مجریان عمومی یا انکر تکست های عمومی

این نوع انکر تکست در گذشته محبوبیت و استفاده بیشتری داشت، اما در سال های اخیر استفاده از انکر تکست عمومی نه تنها برای سئوی سایت شما مفید است، بلکه باعث می شود امتیاز منفی کسب کنید و سئوی سایت را بدتر کنید.

بنابراین توصیه می شود تا حد امکان از استفاده از انکر تکست های عمومی خودداری شود.

از جمله مهمترین نمونه های متن انکور عمومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

• اینجا را فشار دهید

• ادامه مطلب

• درباره نویسنده

• لینک زیر را بررسی کنید

• اطلاعات بیشتر

2. متن نام یا نام تجاری را به همراه کلمه کلیدی (برند + لنگر کلمه کلیدی) لنگر بزنید.

یکی از بهترین راه ها برای ایجاد متن لنگر، استفاده از نام برند خود به همراه کلمه کلیدی مورد نظرتان است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این نوع انکر تکست تا زمانی که نام برند و کلمه کلیدی شما مطابقت نداشته باشد بی خطر است.

به طور معمول، سایت هایی مانند MOZ اغلب از این نوع متن لنگر استفاده می کنند.

3. لنگر انداختن متن ساده

این نوع انکر تکست که در لاتین Naked Link Anchors نیز نامیده می شود، کلمه کلیدی خاصی در خود ندارد و تنها از آدرس سایت برای ایجاد متن لینک مورد نظر استفاده می کند.

به طور کلی، این نوع انکر تکست کمکی به ارتقای سایت شما نخواهد کرد.

4. کلیدواژه اصلی

یکی از مناسب ترین انکر تکست ها برای تبلیغ سایت ما کلمه کلیدی اصلی یا انکر تکست تطبیق دقیق است

و این نوع انکر تکست در واقع کلیدواژه اصلی صفحه مورد نظر است و به همین دلیل مطابقت دقیق نیز نامیده می شود. استفاده بهینه از این نوع انکر تکست در بهبود سئوی سایت موثر است، اما اگر بیش از حد از آن استفاده کنید ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما شود.

6. متن را به تصویر پین کنید

شما می توانید از متن لنگر تصویر برای نمایش طبیعی مراحل لینک سازی خود استفاده کنید، بنابراین گاهی اوقات از متن لنگر بر روی تصاویر و عکس های سایت خود استفاده می کنید، در این موارد تگ alt روی عکس های شما به عنوان متن لنگر شناسایی می شود.

به این ترتیب وقتی کاربر روی عکس های سایت شما کلیک می کند بین صفحات مختلف جابه جا می شود که بسیار عالی است.

7. لنگر متن با همان معنی

گاهی اوقات به جای استفاده از کلمات کلیدی در صفحات فرود، از مترادف یا مترادف آن کلمات کلیدی استفاده می شود که به این نوع انکر تکست، LSI Anchor Text نیز می گویند.

برای مثال، اگر کلمه کلیدی شما «فروش کتاب» است، می‌توانید «فروش آنلاین کتاب» یا «خرید کتاب آنلاین» را به‌عنوان انکر تکست با همین معنی انتخاب کنید.

این روش ایجاد انکر تکست بسیار موثر و آسان است و می تواند نقش فوق العاده موثری در تسریع بهبود سئو سایت شما داشته باشد.

8. تطبیق جزئی یا تطبیق متن لنگر جزئی

این نوع انکر تکست شامل بخشی از کلمه کلیدی در صفحه فرود می شود، به عنوان مثال، زمانی که کلمه کلیدی یک صفحه تست سطح است، می توان از انواع تست سطح انگلیسی به عنوان متن انکر متن جزئی استفاده کرد. لازم به ذکر است که نوع دیگری از انکرتست نیز وجود دارد که کاملاً شبیه به انکر تکست جزئی مطابقت است، اما تنها تفاوت آن در طولانی بودن و پرجزئیات بودن آن است، به همین دلیل به آن انکر تکست طولانی دم می گویند و برای PBN بسیار کاربردی است.

مثال: اگر کلمه کلیدی ما تعیین سطح باشد، می توانیم از “Meet 11 نوع تست سطح زبان انگلیسی بسیار جامع” به عنوان متن طولانی استفاده کنیم.

تفاوت بین متن انکر طبیعی و غیر طبیعی چیست؟

یکی از سوالات متداول در بین صاحبان سایت این است که تفاوت متن طبیعی و غیر طبیعی چیست و کدام یک رتبه بالاتری کسب می کند؟

در پاسخ باید بگوییم که صداقت مهمترین اصل در هر کاری است. استفاده از متن های لنگر طبیعی امتیازی را از گوگل به دست می آورد. گوگل به انکر تکست های غیرطبیعی که سعی در فریب دادن و جریمه کردن همه آنها دارد بسیار حساس است.

در صورت داشتن ایده پیشنهاد می شود متن لنگر چیز جدیدی ندارید برای کلمات کلیدی خود از مترادف استفاده کنید. با این کار به متن های لنگر طبیعی در حین ذخیره متن دست خواهید یافت

نحوه طبیعی کردن انکر تکست

برای طبیعی کردن انکر تکست سایت خود به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید

1. از سایت های اسپم خودداری کنید

سعی کنید سایت های سمی و اسپم را شناسایی کنید و سپس از لینک دادن به این گونه سایت ها جدا خودداری کنید، زیرا گوگل فکر می کند که شما محتوای این سایت ها را تایید می کنید و در نتیجه علاوه بر جریمه کردن این سایت، سایت شما و این امر باعث می شود سایت شما از بهبود و کسب رتبه

2. در انتخاب آهنگ های انکر از تنوع استفاده کنید

توصیه می شود همیشه اعتدال را رعایت کنید و هرگز از یک نوع انکر تکست برای سایت خود استفاده نکنید زیرا در دراز مدت توسط سایت جریمه می شوید.

3. Anchor text باید نزدیک به صفحه فرود باشد

به هیچ وجه متن لنگرنامرتبط با مفاهیم سایت هدف انتخاب نکنید به هیچ وجه نباید کاربر را گمراه کرد زیرا خروج سریع کاربر از صفحه فرود باعث کاهش نرخ پرش و در نتیجه رتبه سایت شما می شود.

4. تا حد امکان از انکر تکست عمومی خودداری کنید

استفاده كردن متن لنگر نسخه قدیمی به طور کلی برای بهبود رتبه سایت توصیه نمی شود و حتی به شما پیشنهاد می کنیم از استفاده از آن صرف نظر کنید

5. توزیع انکر تکست ها را در محدوده نرمال نگه دارید

در این صورت گوگل و سایر موتورهای جستجو از طبیعی بودن سایت شما اطمینان حاصل می کنند و در اسرع وقت سایت شما را بررسی می کنند و به آن امتیاز مطلوبی می دهند.

6. با تغییر رنگ لنگرها احتمال کلیک کاربر را بیشتر کنید

یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین راه ها برای افزایش احتمال کلیک، تمایز رنگ انکر تکست حالت نظر با متن است.

7. به تصاویر خود برچسب بزنید

TagAlt به گوگل کمک می کند تا موضوع و معنای اصلی تصاویر را بفهمد و در نهایت به نتایج جستجوی کاربران خود پاسخ مناسب بدهد. بنابراین TagAlt نه تنها موضوع عکس را به عنوان Anchor text به کاربران ارائه می دهد، بلکه برای سئو سایت و بهبود رتبه شما نیز مفید است. بسیار مفید خواهد بود.

محل انکر تکست در کدام قسمت از متن قرار دارد؟

متن لنگر را در بخشی از محتوای خود قرار دهید که فکر می کنید ذهن کاربر سایت شما درگیر پاسخ دادن به یک سوال است. به این ترتیب علاوه بر رفع نیازهای کاربر، می توانید مدت زمان اقامت وی ​​در سایت را افزایش دهید و به نوعی نرخ پرش را در پایین ترین سطح افزایش دهید. اونو برای خودت نگه دار. به همین دلیل است که توصیه می شود هنگام درج انکر تکست در متن خود همیشه خود را به جای کاربر قرار دهید و به سوالات مطرح شده در ذهن او پاسخ مناسب دهید.

نقش انکر تکست در بک لینک چیست؟

داشتن بازخورد بهینه یکی از موثرترین مولفه ها برای بهینه سازی و بهبود سئوی صفحه است، راه های زیادی برای ایجاد بک لینک برای سایت وجود دارد که از جمله آنها می توان به ارسال مطالب در شبکه های اجتماعی و استفاده از گزارش ها و … اشاره کرد.

ارجاع بخرید

طبق قوانین و الگوریتم های مختلف گوگل، هر چه لینک کلمات کلیدی و محتوای لینک بالاتر باشد، رتبه و امتیاز سایت بالاتر خواهد بود.

انکر تکست مناسب برای بهبود سئو چه ویژگی هایی دارد؟

  • مختصر و شیوا باشید
  • کاملا مرتبط با کلمه کلیدی و متن صفحه مورد نظر باشد
  • داریا باید کمترین تراکم کلمه کلیدی را داشته باشد
  • تا حد امکان نباید عمومی باشد
  • می تواند به درستی کاربر را تشویق به کلیک کردن کند

آخرین کلمه

موتورهای جستجو بسیاری از شرکت ها مانند گوگل می توانند سایت های تقلبی را از طریق انکر تکست ها شناسایی کنند، بنابراین یکی از مولفه های مهم بهبود سایت شما استفاده از انکر تکست های مناسب و بهینه است. یا بهبود سئو سایت خود از طریق روش های مختلف به خصوص یافتن بهترین انکر تکست ها لینک طلایی را به شما عزیزان تقدیم می کنیم. شما می توانید با ارتباط با متخصص ترین کارشناسان وارد سایت شوید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید لینک طلایی لینک طلا با چهارده سال سابقه درخشان در زمینه بازاریابی وب و سئو می تواند به یاد ماندنی ترین خدمات مشاوره را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید