IP استاتیک چیست؟ مزایای استفاده از IP استاتیک


در مقاله قبلی از وبلاگ گنجه همه چیز در مورد آی پی اختصاصی در تعریف کلی، IP مجموعه ای از اعداد منحصر به فرد است که هر دستگاه متصل به اینترنت را مشخص می کند. دستگاه های مختلف از طریق IP با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در این مقاله در مورد موقعیت IP استاتیک چیست؟ و بیایید به مزایای استفاده نگاه کنیم IP استاتیک علاوه بر این، در این مقاله به تفاوت بین IP استاتیک و IP پویا می پردازیم. پس با ما همراه باشید

IP استاتیک چیست؟

این به سادگی به عنوان یک تعریف است. IP استاتیک آدرسی است که در طول زمان تغییر نمی کند. آدرس های IP ثابت توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به کاربران اختصاص داده می شود، اما این نوع IP ها معمولاً برای کاربران عادی اینترنت مورد نیاز نیستند. اما کدام کاربران بیشتر از IP ثابت استفاده می کنند؟

از جمله موارد استفاده از IP ثابت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

(نوع tie_list=”چک لیست”)

  • اگر کاربری بخواهد در سایت ثبت نام کند و آن سایت نیاز به IP ثابت دارد.
  • اگر کاربر بخواهد از رایانه خود به عنوان وب سرور یا سرور بازی استفاده کند.
  • اگر وب سایت ها باید IP خود را به خاطر بسپارند.
  • و غیره

(/tie_list)

می توان گفت که IP استاتیک برای تجارت در سال های اخیر بیشترین کاربرد را برای کاربران داشته است، در حالی که IP استاتیک برای بازی نیز کاربرد بیشتری پیدا می کند و کاربران بیشتری IP استاتیک را خریداری می کنند. به طور کلی استفاده از IP ثابت به معنای دسترسی راحت تر و اتصال بهتر به کامپیوتر است. اما این بدان معنا نیست که باید از آن استفاده کرد. اما با توجه به مزایای زیادی که یک IP استاتیک برای کسب و کارها دارد، عموماً به آنها توصیه می شود. در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

مزایای IP ثابت

مزایای استفاده از IP استاتیک عبارتند از:
با داشتن IP ثابت، سرویس ها می توانند من را به موقعیت فیزیکی (جغرافیایی) متصل کنند. به عنوان مثال، اگر از یک IP ثابت برای ردیابی آب و هوای محلی منطقه خود استفاده می کنید، می توانید به راحتی به گزارش های آب و هوا برای منطقه IP جغرافیایی خود دسترسی داشته باشید. دسترسی خواهد داشت. از طرفی استفاده از IP ثابت باعث سهولت ارتباط صوتی و تصویری می شود. دلیل این فرآیند استفاده از پروتکل VoIP است.

با استفاده از IP استاتیک، دسترسی کاربران و مشتریان به وب سایت شما سریعتر می شود، زیرا از این طریق مشتریان می توانند شما را با DNS پیدا کنند.

آی پی پویا چیست؟

IP های پویا آدرس هایی هستند که برخلاف IP های استاتیک در طول زمان تغییر می کنند. اکثر شبکه های اینترنتی و خانگی از آدرس های IP پویا استفاده می کنند. زیرا برای ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) مقرون به صرفه تر است. به طور کلی، Dynamic IP استانداردی است که برای تجهیزات خانگی اعمال می شود. البته کسب و کارها نیز می توانند در صورت نیاز از این نوع IP بهره ببرند.

IP های پویا معمولا ارزان تر هستند و خطر امنیتی کمی دارند. در برخی موارد، ISP ممکن است نتواند یک آدرس پویا به شما ارائه دهد و این ممکن است اتصال اینترنت شما را مختل کند. از این نظر، آدرس های IP پویا ممکن است برای کسب و کارها چندان مفید نباشد. اما مزایای این نوع IP چیست؟

مزایای IP پویا

هزینه کمتر این نوع IP صرفه جویی مالی خوبی برای کسب و کار است. همچنین داشتن IP پویا باعث می شود که تجهیزات شبکه شما توسط هکرها کمتر مورد حمله قرار گیرند. همچنین می توانید با مخفی کردن IP شبکه خود با استفاده از VPN، امنیت تجهیزات خود را افزایش دهید. استفاده از یک IP پویا، حدس زدن موقعیت مکانی شما را برای سایر کاربران سخت تر می کند. بنابراین اگر نمی خواهید موقعیت مکانی خود را فاش کنید، پیشنهاد می کنیم از IP پویا استفاده کنید.

دسترسی به IP های نامحدود یکی دیگر از مزایای استفاده از IP پویا است. اگر از آدرس های IP پویا استفاده می کنید، اگر دستگاه شما به IP جدید نیاز دارد، یک آدرس IP پویا جدید به طور خودکار در شبکه به شما اختصاص داده می شود.

پویا یا استاتیک؛ کی بهتره؟

مقایسه IP استاتیک و دینامیک

هیچ راه حل مشخص و یکسانی برای انتخاب IP مناسب برای همه وجود ندارد. به عبارت دیگر هر شخص یا هر کسب و کاری می تواند با توجه به نیاز خود نوع IP مناسب را انتخاب کند. با توجه به کاربردهایی که برای هر یک از انواع IP استاتیک و پویا در متن ذکر کردیم، بهترین انتخاب را انجام دهید. اگر قصد دارید یک سایت را میزبانی کنید می تواند استفاده از IP پویا برای شما مشکل ساز است. از طرف دیگر، اگر نیاز دارید که کاربران خود موقعیت جغرافیایی شما را بدانند، یک IP ثابت مناسب تر است. همچنین هزینه دریافت IP ثابت معمولا کمی گرانتر است. همانطور که می بینید، همه چیز به شما بستگی دارد.
شما باید بتوانید بر اساس اطلاعات ارائه شده در این متن، با در نظر گرفتن بودجه و نیازها و کسب و کارتان، IP مناسب را برای خود انتخاب کنید.

(نوع کادر=”info” align=”alignright” class=”” width=””)‌

در گنجه هاست می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید سرورهای مجازی به طور پیش فرض از یک IP ثابت استفاده کنید. اگر از طرفداران هاست اشتراکی هستید، می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید هاست فوق العاده اشتراکی بهترین انتخاب را انجام دهید. ارائه IP استاتیک در شرکت میزبانی وب گنجه برای هاست اشتراکی فقط به هاست اولترا محدود می شود.

(/جعبه)

(نوع کادر=”موفقیت” align=”alignright” class=”” width=””)

در این مقاله مزایا و معایب استفاده از آی پی استاتیک را خواهید خواند. تسهیل فرآیند میزبانی در کسب و کار شما و همچنین انتقال سریع فایل های مورد نظر از جمله این مزیت ها می باشد. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله سوالی در ذهن شما باقی نماند. در غیر این صورت می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با کارشناسان گنجه هاست در میان بگذارید.

(/جعبه)

دیدگاهتان را بنویسید